Новини

Назад

Костел Внебовзяття Діви Марії в Біще: шляхи відродження.

: 24527 2019-06-19 12:33:19

Виставка студентських робіт ЛКДУМ ім. І. Труша та ЛНАМ.  Відкриття виставки відбудеться 25 червня (вівторок) о 13:00 год. у Палаці римсько-католицьких архієпископів, вул. В. Винниченка, 32.
Виставка триватиме до 26 вересня. Вхід вільний.

Запрошуємо відвідати виставку студентських робіт Львівського коледжу декоративного і ужиткового мистецва ім. І. Труша та Львівської національної академії мистецтв “Костел Внебовзяття Діви Марії в Біще: шляхи відродження”!

Відкриття виставки відбудеться 25 червня (вівторок) о 13:00 год. у Палаці римсько-католицьких архієпископів, вул. В. Винниченка, 32.

Виставка триватиме до 26 вересня. Вхід вільний.

Будівельні роботи з відновлення оборонного костелу Внебовзяття Діви Марії в с. Біще Бережанського р-ну Тернопільської обл. розпочалися 2014 року. З ініціативою відродження унікальної сакральної пам’ятки, збудованої в камені між 1624─1638 роками на кошти Катерини з Костків Сенявської, дружини підчашого коронного Адама Єроніма Сенявського, виступив кс. Станіслав Жак, заручившись підтримкою Його Ексцеленції Архієпископа Митрополита Львівського Мечислава Мокшицького. Близько 10-ти років небайдужі з усього світу жертвують кошти на відбудову й реставрацію костелу в Біще (детальніша інформація на сайті www.projektbuszcze.org), конструкція й скульптурний декор якого демонструють перехідний етап від пізньої готики до Ренесансу з елементами раннього бароко. Головний вівтар костелу до 1945 року прикрашала чудотворна ікона Матері Божої Біщецької, яку привіз з Риму Олександр Сенявський, син Катерини та Адама Єроніма Сенявських. Нині ця ікона знаходиться в парафіяльному костелі с. Рацлавіце-Шльонські Опольського воєводства Польщі.

Неймовірний поступ у відродженні костелу Внебовзяття Діви Марії на полотні й папері зафіксували студенти різних відділів і курсів ЛКДУМ ім. І. Труша та ЛНАМ під час мистецького пленеру в Біще 5 жовтня 2018 р. За рахунком це був уже 6-й пленер організований ГО “КонтрФорс” , покликаний популяризувати сакральні пам’ятки в Західній Україні з метою їх майбутньої консервації, реставрації та реконструкції.

Шляхи відродження бувають різні, головне вірити й не бути байдужими!

Автори робіт: Войтків О. (художній розпис), Загородник О. (графічний дизайн), Крисюк М. (художній розпис), Кук Д. (художній розпис), Проць В. (графічний дизайн), Ткаченко Д. (графічний дизайн), Угрин Н. (графічний дизайн), Федчишин О. (графічний дизайн) та Ярмоловська М. (дизайн архітектурного середовища).


Відкриття виставки відбудеться 25 червня (вівторок) о 13:00 год. у Палаці римсько-католицьких архієпископів, вул. В. Винниченка, 32.
Виставка триватиме до 26 вересня. Вхід вільний.Назад