1 травня 2021 року у санктуарії св. Йосифа в Гнівані відбуватиметься Всеукраїнське паломництво чоловіків. Єпископат України запрошує до участі представників парафій з усіх дієцезій.
Шановні отці настоятелі, адміністратори та вікарії!
Якщо у Вашій парафії, серед міністрантів, є той, хто в особливий спосіб проявляє зацікавлення до священства, а також хоче краще розпізнати своє покликання – тоді варто скористатися з можливості, яку вам хочемо запропонувати.
Впродовж багатьох років працівники та волонтери "Карітас-Спес" Львівської Архідієцезії розповсюджують продукцію перед Великодніми святами, а саме паски, баранчики, пасхалики, свічки з бджолиного воску та мед.
За дев’ять місяців перед Різдвом Господнім, у день Господнього Благовіщення, ми з вдячністю схиляємо голови перед Таїнством зачаття Божого Сина з Діви Марії. Цей день є нагодою до роздумів про чудо кожного людського життя як найбільшого і першого дару Бога Творця.
Напередодні Різдва Христового, яке Католицька Церква латинського обряду святкує 25 грудня, завершилась реставрація фасадних сходів при францисканському костелі св. Антонія у Львові.
Реставраційні роботи розпочалися ще в жовтні 2019 р. і тривали по грудень 2020 р. Спершу передбачувана дата закінчення цих робіт була іншою, проте у зв’язку з карантином, впровадженим через коронавірусну інфекцію, реставрація тривала дещо довше.
Реставраційні роботи складалися з двох етапів.
Спершу були демонтовані уся кам’яні елементи: сходи, балюстрада і фігура Матері Божої, та відвезені до відповідної майстерні. Там вони були очищені від моху і лишайників, після чого розпочалася їх безпосередня реставрація. Праця була дуже клопіткою, адже вимагала неабиякої пильності, майстерності та відповідних вмінь.
Пізніше мало місце відновлення сходової конструкції, яке тривало близько шести місяців. Працівники доклали чимало зусиль, щоб правильно встановити всі кам’яні елементи і не пошкодити жодного з них.
Разом зі сходами відреставровано також фігуру Матері Божої Непорочного Зачаття, що знаходиться на їхній терасі, виконану в стилі рококо у 18 ст. скульптором і архітектором Фабіаном Фесінгером.
Фасадні сходи з двостороннім входом і терасою внизу були побудовані кілька століть тому. Їх перша реновація разом із балюстрадами, фігурою Богородиці та ангелами, які Її адорують, мала місце у 1901 р. Пізніше сходи та балюстрада були частково відновлені у 70-их роках 20 ст., і від цього часу жодних робіт з їх реставрації не проводилось.
Сьогодні сходи барокового костелу набули свого первинного вигляду, адже на їхню терасу повернулися фігури двох ангелів, які адорують Діву Марію. У жовтні 1964 р. вони були скинені та пошкоджені. Вцілілі частини фігур зберігалися у костелі, а в 2012 р. були віддані на реставрацію. Деякі фрагменти скульптур ангелів були втрачені, тому відновити їх вдалося лише за допомогою архівних фотографій.
Реставраційні роботи проводилися завдяки фінансовій підтримці національного інституту польської культурної спадщини за кордоном „POLONIKA”.
Маємо надію, що найближчим часом наше місто відновить тротуарне покриття біля цього старовинного барокового храму, який є пам’яткою архітектури та окрасою Львова.
Джерело: antoni.lviv.ua
© Copyright © 1991-2020 Львівська Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви.
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв дозволяється за умови посилання rkc.lviv.ua (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www. rkc.lviv.ua. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. Редакція може не поділяти думку авторів. Редакція залишає за собою право редагувати надані матеріали.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію.