Новини

Назад

День зосередження для молоді з деканату Чернівці

: 1968 2016-11-29 13:19:53

Закінчення Року Милосердя і наближення Адвенту були чудовою нагодою для того, щоб заглибитись над роздумами про своє життя. Ці роздуми стосувалися зокрема любові до себе і ближнього. На протязі трьох днів з 25 по 27 листопада молодь з різних парафій чернівецького деканату намагалася зрозуміти дві життєві істини: «як по-справжньому полюбити себе і ближнього». Ці питання ми розглядали під час конференції поєднаної з презентацією, а також під час праці в групах, де розглядали конкретні життєві ситуації, в яких маємо можливість проявити милосердя по відношенню до ближнього.

Відповідь на ці запитання давав нам Ісус за допомогою слова Божого, під час Євхаристії. Кульмінаційним моментом дня зосередження була також мандрівка містом у пошуках людей по відношенню до яких, можна було б проявити милосердя. Результат перевершив усі сподівання. Адже для багатьох цей благодійний флешмоб перетворився на справжню захоплюючу пригоду. Багато перехожих були сильно здивовані, коли до них зненацька посміхалися молоді люди, дарували їм солодощі, коли бачили як вони прибирають в парку, чи купують їжу для безхатченків, коли годують безпритульних собак. Іноді зустріч з незнайомою людиною переростала навіть у дискусію про Бога. Натхненником до такої акції став папа Франциск, який нещодавно звертався до молоді такими словами: «Якщо кожен із нас щодня вчинить принаймні одне діло милосердя для душі чи для тіла, один звичайний щоденний жест – це буде «справжньою культурною революцією».

Ввечері молодь ділилася своїми враженнями від пригод у форматі християнського ток-шоу. Це була дуже емоційна подія. Після цього експерименту ми вирішили не зупинятися на досягнутому і постановили створити в соцмережі спільноту «Відкрите серце». Ця соціальна ініціатива виникла для того, щоб поширювати моду на добрі вчинки серед молодих людей. У продовж усіх трьох днів була дуже тепла і радісна атмосфера. Цьому сприяли також комфортні умови, які створив для нас о. Кшиштоф Сапальські, настоятель парафії Святого Архангела Михаїла в Садгорі. Усім, хто долучився до створення цієї неймовірної події, зокрема сестрі Нелі і сестрі Ксені велике спасибі.

о. Андрій Безкоровайний

Джерело: rkc.cv.uaНазад