Новини

Назад

Беатифікація кардинала Стефана Вишинського та матері Єлизавети Чацької

: 251 2021-09-12 16:47:08

Свята Меса розпочалася у неділю у храмі Божого Провидіння у Варшаві. Літургію очолює префект Конгрегації у справах святих кард. Марчелло Семераро.

Євхаристію співслужили єпископи Польської єпископської конференції на чолі з архієпископом Станіславом Гондецьким, Примасом Польщі, архієпископом Войцехом Поляком та господарем місця, кардиналом Казімєжом Нич, а також священики з усіх дієцезій країни. Присутні також священники та єпископи з-за кордону, зокрема Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький та кардинала Домінік Дука з Чехії – пише Niedziela.

За участі вищих державних органів влади - Президента Республіки Польща, маршалів Сейму та Сенату та членів уряду на чолі з Прем’єр –міністром.

Кардинал Стефан Вишинський, примас Польщі, та Мати Єлизавета Чацька, опікунка незрячих.

Життя нових блаженних:

Кардинал Стефан Вишинський, героїчний свідок віри в часи комуністичного режиму, очолював католицьку Церкву в Польщі від 1948 до 1981 року. Він народився 3 серпня 1901 року й відійшов по небесну нагороду 28 травня 1981 року. Декрет про героїчність його чеснот був підписаний 12 грудня 2017 року, а 1919 року визнано чудо, що сталось за його заступництвом – зцілення молодої дівчини, що тепер є черницею, – від злоякісної пухлини щитовидної залози, що сталось 1989 року і за понад 30 років не виявлено поновлення хвороби.

Блаженна Мати Єлизавета Роза Чацька, засновниця Згромадження Сестер Францисканок Служебниць Хреста, що в окремий спосіб опікуються незрячими, народилась в аристократичній родині в Білій Церкві (Україна) 22 жовтня 1876 року. В 22 роки втратила зір і присвятила своє життя дбанню про сліпих. Померла в опінії святості 15 травня 1961 року в Лясках у Польщі, де розташований осередок заснованого нею чернечого Згромадження.

Шлях до її беатифікації відкрило чудо зцілення 10-річної дівчинки після дуже серйозної черепно-мозкової травми. Сестри Францисканки Служебниці Хреста трудяться в багатьох країнах світу, серед яких також і в Україні.

Фото: Archidiecezja Warszawska/Konferencja Episkopatu Polski/G.GałązkaНазад