Новини

Назад

82-ий випуск католицької програми "Скеля"

: 404 2019-12-01 12:44:23

Запрошуємо до перегляду католицької програми "Скеля". У 82 випуску пропонуємо вашій увазі події за листопад 2019 року:

- 1 листопада, в урочистість Всіх Святих архієпископ Мечислав Мокшицький очолив св. Месу на польському військовому меморіалі на Личаківському цвинтарі у Львові. Там численно зібралися місцеві вірні Львівських громад, а також приїхали паломники з України та Польщі, котрих привітав митрополит. Зокрема присутню Генерального консула РП у Львові Елізу Дзвонкєвіч. "Сьогоднішній світ потребує простої, звичайної святості християн." – сказав Митрополит.

- 2 листопада, у день спомину Усіх Померлих Вірних, львівські римо-католики традиційно зібралися біля гробу св. Йосифа Більчевського на Янівському цвинтарі. Святу Месу очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, а проповідь виголосив єпископ-помічник Едуард Кава. Увечері в Митрополичій Базиліці архієпископ Мечислав Мокшицький відправив Святу Месу за померлих єпископів, священиків, монахів і монахинь.

- У Києві, 9 листопада, відбулись свячення єпископа-помічника Київсько-Житомирської дієцезії Олександра Язловецького. Подія стала знаменно для цілої Церкви в Україні. Євхаристію очолив Апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, співконсекраторами були єпископ Віталій Кривицький SDB та єпископ Леон Дубравський.

- Отець Микола Петро Лучок, якого 11 листопада 2019 року Папа Франциск призначив єпископом-помічником Мукачівської дієцезії, розповідає про те, чи важко було йому прийняти цю пропозицію, як планує реалізовувати своє нове служіння.

- 19 листопада у Львівській Митрополичій Курії продовдував свою роботу Ш Міжнародний Конгрес Руху «Еuropa Christi» Європа двох легенів – Європа Євангелії, Істини та Миру. «Вплив християнства на стабільність народів Європи» - тема львівська сесія, що проходить під патронатом Його Ексцеленції Архієпископа Мечислава Мокшицького, Митрополита Львівського РКЦ в Україні.

- Від 18 до 21 листопада у Вищій Духовній Семінарії у Брюховичах відбуваються реколекції для священиків. На запрошення архієпископа Мечислава Мокшицького провадить їх єпископ-помічник Перемиської дієцезії Станіслав Ямрозек. Провідною темою своїх конференцій реколектант обрав чесноту покори, яка необхіда кожному священику у його служінні людям. Ця чеснота завжди домомагає доцінити відносини з єпископом, з кожним вірянином та дає здібність отримувати дар Бога й водночас бачити потреби ближніх.

- З благословення архієпископа Мечислава Мокшицького 21 листопада в Митрополичій курії розгорнуто експозицію графіки Вадима Молчанова «Трагедія 1932-1933 років». Співорганізатор виставки - Громадська Організація «КонтрФорс» зі Львова.

- У четвер, 28 листопада 2019 року похоронили о. каноніка Герарда Лірика у його рідній парафії Народження св. Йоанна Христителя в Мостиськах на Львівщині. Похоронні урочистості очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, співслужив єпископ-помічник Едуард Кава за участю численних священиків, черниць та вірян. Під час проповіді Митрополит звернув увагу на те, що: "смерть о. Герарда є знаком для всіх нас, що Бог, який діяв у його житті хоче до нас промовити і через його смерть."

- 28 листопада о 18:30 год. в Митрополичій курії відбулась лекція кандидата біологічних наук, завідувача кафедри мікробіології ЛНУ ім. І. Франка Світлани Гнатуш та магістра теології, учня о. Г. Мосінга Андрія Ястремського "Людина великого серця о. Генрик Мосінг - мікробіолог, епідеміолог, священник".

- З 28 по 30 листопада у Львові-Брюховичах відбулась 53 Конференція Римсько-Католицьких єпископів України. Перед Конференцією єпископи взяли участь у спільних з греко-католицькими єпископами реколекціях, які провів о. Джуліо Мікеліні OFM, директор Богословського інституту в Ассізі. У четвер, 28 листопада, відбулась братня зустріч, на якій обговорили проведені Всеукраїнський конгрес сімей у Вінниці та Форум соціального служіння родини у Києві.

 Назад