Administratorzy sede vacante i wikariusze kapitulni

Administratorzy sede vacante i wikariusze kapitulni

 

  1. Andrzej z Krakowa Jastrzębiec, Biskup Seretu, 1372-1375
  2. Bp Maciej Janina, 1412 – 1414. Franciszkanin ze Lwowa, 1392 bp Przemyski, 1419 zmarł
  3. Piotr, 1450 – 17.03.1451
  4. Stanisław Jarandi, 1479 – 1481
  5. Stanisław Żochowski, 1488
  6. Bernard Kolaczek, 1540
  7. Adam Mniszkowski, 1560 – 1561
  8. Jan z Trzciany, 1562 – 1563
  9. Wacław Wyganowski, 1575 – 1576
  10. Albert Perlicki, 16.06.1603 – 09.06.1604
  11. Józef Przeczkowski, 1614
  12. Tomasz Pirawski,  1614 – 1615; 13.11.1617 bp pomocniczy
  13. Melchior Oskowski, 1633
  14. Jan Solikowski, 1645
  15. Andrzej Srzedziński, 1653; 14.10.1641 bp pomocniczy
  16. Stanisław Lubieniecki, 1654
  17. Bp Jerzy Giedziсski, 09.09.1669 – 17.08.1670; 10.12.1663 bp pomocniczy
  18. Adam Piaskowski, 28.01.1677 – 29.04.1682
  19. Konstanty Mrozowicki, 08.06.1698 – 10.06.1700
  20. Bp Jan Skarbek, 13.05.1707 – 21.07.1710; 02.01.1696 bp pomocniczy
  21. Bp Jan Skarbek, 07.09.1711 – 30.01.1713; 30.01.1713 metropolita
  22. Bp Samuel Głowiński, 02.03.1733 – 06.05.1737; 02.12.1733 bp pomocniczy
  23. Bp Samuel Głowiński, 07.05.1757 – 13.03.1758
  24. Bp Samuel Głowiński, 10.04.1759 – 21.07.1760
  25. Bp Kaietan Kicki, 02.02.1797 – 18.12.1797; 18.07.1783 bp pomocniczy
  26. Jan Franciszek Hofmann, 23.01.1812 – 27.05.1814
  27. Stanisław Stocki, 28.06.1814 – 29.10.1815
  28. Franciszek Ksawery Zachariasiewicz, 30.09.1833-24.07.1835; 1770 ur. w Tarnowie,1812 przeszedł z obrz. ormiańskiego na łaciński, 1836 bp Tarnowski, 1840 bp Przemyski, 1845 zmarł
  29. Kajetan Żmigrodzki, 03.02.1846 – 30.03.1849
  30. Kajetan Żmigrodzki, 01.07.1858 – 06.12.1860
  31. Bp Seweryn Morawski, 18.04.1884 – 27.03.1885; 13.05.1881 bp pomocniczy
  32. Feliks Zabłocki, 02.05.1900 – 17.12.1900
  33. Bp Bolesław Twardowski, 21.03.1923-03.08.1923; 14.09.1918 bp pomocniczy