Diecezja Mukaczewska

DIECEZJA MUKACZEWSKA (Była częścią diecezji Egejskiej – od 1346 i diecezji Satu Marskiej – od 1804, powstała jako Administratura Apostolska Zakarpacia - 14.08.1993 r., a jako diecezja 27.03.2002 r.)

(1 biskup, 7 dekanatów, 1 obwód, powierzchnia 12.800 km², 95 parafii)

 

Obwód Zakarpacki: Dekanaty Beregowo, Chust, Mukaczewo,Nyżnio-Użański, Sigetski, Ugoczański, Werchnio-Użański

http://www.munkacs-diocese.org/

 

BISKUP DIECEZJALNY:

 

Biskup Antal  MAJNEK OFM

Urodzony 18.11.1951 r. w Budapeszcie (Węgry), 1977 wstąpił do Zakonu Ojców Franciszkanów, wyświęcony na kapłana 17.04.1982 r. w Budapeszcie, 09.12.1995 biskup pomocniczy Administratury Apostolskiej Zakarpacia, 06.01.1996 r. konsekrowany w Rzymie przez Jana Pawła II, 07.10.1997 r. Administrator Apostolski Zakarpacia, 27.03.2002 biskup ordynariusz Mukaczewski, 27.09.2002. ingres do katedry mukaczewskiej.

 Święto Patrona  -  13 czerwca

 

ul. Mira, 15, Mukaczewo, 89600

tel.: +38 (03131) 5-46-71, fax: +38 (03131) 5-46-70

e-mail: episcopat@rk.mk.uz.ua