Релігійна Місія “Дім Серця”

Діло співчуття та розради – бути з тими, хто страждає найбільше

АДРЕСА:
Дім Серця Фра Анжеліко
вул. Кльоновича, 4/6, м. Львів 79005
тел.: 38 (032) 2751076; +380932564219
e-mail: aguillet.uk@gmail.com
web: www.heartshome.org

Керівник: Гієт Од

1990 р. – о. Тьєрі де Русі засновує міжнародний католицький рух милосердя „Доми Серця”, щоб обдаровувати убогих, самотніх, хворих, знедолених людей співчуттям і розрадою, особливою турботою огортаючи дітей.
2000 р. – Церква визнала „Доми Серця” приватним згромадженням вірних.
2005 р. – рух отримує консультативний статус при Економічній і Соціальній Раді ООН.
2013 р. – існує 35 спільнот у 23 країнах світу, 176 волонтерів 20 національностей.

МІСІЯ ДОМІВ СЕРЦЯ
Доми Серця пропонують молодим людям місійний волонтаріат, який триває від 14 місяців до 2 років в одній з 23 країн світу на 5 континентах.
- Волонтери базують своє життя на трьох колонах: Молитва, Спільнота, Служба. Вони створюють Дім Серця, відкритий для кожного, хто шукає хвилини відпочинку, розмови, усмішки або звичайної присутності іншої людини;
- Волонтери з усіх країн та всіх середовищ, які прагнуть відповісти на заклик Бога, можуть присвятити рік свого життя служінню знедоленим у спільнотах Домів Серця. Волонтери живуть малими спільнотами, розкиданими по всій земній кулі, у найбідніших районах.
- Будуючи життя на фундаменті інтенсивної спільної молитви, волонтери ставлять собі за мету:
o пригорнути і вислухати знедолених дітей та їхні сім’ї, прийняти їх такими, як вони є, несучи їм любов, підтримку та розраду;
o будувати дружні і довірливі стосунки з убогими і стражденними людьми у їхніх власних середовищах;
o бути єднальною ланкою між дітьми вулиці, їхніми сім’ями і місцевими доброчинними та соціальними організаціями.

ХАРИЗМА ДОМІВ СЕРЦЯ
Намагатися побачити глибинний сенс життя та власних відносин з людьми. Кожну сферу людського життя – культуру, середовище навчання та праці, суспільне життя перемінити, приносячи в неї дар співчуття.

Щоб стати волонтером Домів Серця, треба:
- мати бажання віддати Богові і найбільш знедоленим людям принаймні 14 місяців свого життя;
- мати добре фізичне та психічне здоров’я;
- шукати Бога і бути готовим включитися в інтенсивне молитовне життя в рамках спільноти, яка будується на взаємному прощенні та взаємоповазі;
- прагнути розділити турботи і радощі бідних, живучи з ними в убогості.

ПРИГОТУВАННЯ ДО ВИЇЗДУ
Щоб стати волонтером, не потрібно здобувати якісь особливі професійні кваліфікації чи навики, але необхідно перед виїздом присвятити час на підготовку і духовну формацію.
Таку формацію проводять члени Домів Серця і її метою є підготувати „Друзів дітей” (так називають волонтерів) до їхньої місії та зустрічі з іншою культурою.
Формація охоплює два етапи:
1) три зустрічі (під час вихідних) в період між лютим і червнем; перша зустріч відкрита для всіх, хто задумується над можливістю поїхати на місію;
2) 15-денне стажування в період між липнем і жовтнем.

ЯК ПІДТРИМАТИ ВОЛОНТЕРА
Існує два способи підтримки:
- духовна:
щоденна молитва однією десяткою вервиці (розарію) у намірі волонтера, його спільноти та людей, яким він служить;
- фінансова:
перерахування, відповідно до фінансових можливостей, коштів на утримання волонтера у формі одноразового дару або задекларованої регулярної (місячної, квартальної, річної) суми.

Упродовж своєї місії волонтер буде молитися за всіх, хто його підтримує, та регулярно повідомлятиме про перебіг місії. Таким чином кожен, хто підтримує волонтера, матиме змогу пізнавати його життя, а також тих дітей і сім’ї, з якими він заприязнився.

РІЗНІ ІПОСТАСІ ОДНОЇ ХАРИЗМИ
Волонтери:
- Молоді люди віком 18-35 років, які живуть у спільнотах Домів Серця, віддаючи весь свій час молитві і служінню убогим.
- Студенти або особи з професійною зайнятістю можуть присвятити частину свого часу, розділяючи життя в спільноті, молитву і апостольське служіння Домів Серця.

Селища Домів Серця
існують в Бразилії та Індії. В них знаходять притулок і можливість гідного життя бездомні, діти вулиці та неповносправні. До місії в селищах Домів Серця мають змогу долучитися особи після 35 років та подружжя.

Богопосвячені особи
В Домах Серця є три групи богопосвячених осіб – священики, монахині – Слуги Божої Присутності та богопосвячені миряни.

Спільнота св. Максиміліана Кольбе
об’єднує мирян, які прагнуть жити харизмою співчуття і розради у повсякденному житті.

„Доми Серця не прагнуть нічого більше,
як бути тією усмішкою,
тією краплиною в морі,
тією рукою, яка допомагає жити і любити життя до самого кінця,
бути поряд з кожною людиною і дати їй збагнути, що її безмежно любить Бог” (о. Тьєрі де Русі).

(джерело: www.heartshome.org)

Як і навіщо львів’янка рік волонтерила у Гондурасі. Релігійна Місія “Дім Серця”.

: 128 2021-02-07 17:51:32

Доми Серця пропонують молодим людям до 30 років місійне волонтерство, яке триває від 14 місяців до 2 років в різних куточках світу.

Українців, які були учасниками місії, четверо – Дідула одна із них, у серпні 2020 року дівчина повернулася з річної місії у Гондурасі. Львів’янці Марті Дідулі 22 роки.


10 років спільноти Дому Серця у Львові

: 2820 2016-12-15 15:08:22

В урочистість Непорочного Зачаття ПДМ львівська спільнота Дому Серця Фра Анжеліко відзначала 10 років свого перебування та служіння у Львові. На святкування цього ювілею у домі спільноти на вул. Кльоновича зібралися волонтери, друзі та запрошені гості.


Великочетверговий обряд вмивання ніг у психіатричній лікарні у Львові на Кульпаркові.

: 4214 2016-04-01 19:57:47

Римо-католицька парафія св. Йоана Павла ІІ огортає духовною опікою пацієнтів психіатричної лікарні у Львові. 24 березня, у Великий Четвер о. Григорій Драус разом із сестрами з Інституту “Дім серця”провели літургію.


«Дім Серця»: 25 років поруч з найменшими та найубогішими

: 1347 2015-10-29 09:21:39

У львівському кафедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії, 28 жовтня, сестри римо-католицького руху милосердя «Дім Серця» урочистою Святою Месою дякували за 25 років служіння тим, хто потребує та шукає Бога. Святу Месу з нагоди 25-річчя заснування спільноти очолив єпископ Леон Малий. Урочисту Літургію завершив концерт Григоріанських хоралів (VII-XII ст.) та давніх духовних наспівів України.


Архієпископ Мечислав Мокшицький очолить подячну Святу Месу з нагоди святкування 25-рiччя заснування Дому Серця. Анонс і Запрошення і Програма

: 2430 2015-10-20 00:00:00

На відзначення свого 25-річчя міжнародна організація «Дім Серця», у співпраці та з участю українських художників, представляє свій досвід і ділиться своїм особливим поглядом на людину і світ, на їх красу і страждання.