Лицарі Колумба

Лицарі Колумба – всесвітньо-відома католицька організація, започаткована 1882 року римо-католицьким священиком, слугою Божим Майклом МакҐивні як невелика група парафіян в місті Нью-Гейвн, штат Коннектикут, США, які зібралися при римсько-католицькій церкві Святої Марії, щоб підтримувати вдів, родини та сиріт цієї парафії. Сьогодні це організація, із штаб-квартирою в Нью-Гейвені, яка зросла майже до двох мільйонів членів в більш ніж 10 країнах світу (включаючи такі держави як США, Канада, Мексика, Філіппіни, Домініканська Республіка, Пуерто Ріко, Панама, Багамські о-ви, Ґуам, Віргінські о-ви, Гватемала, Сайпан, Куба, Польща, а тепер також Україна та Литва).

 

Головним завданням «Лицарів Колумба» – «міцної правої руки Церкви», як її назвав Папа Йоан Павло ІІ – цілковито підтримувати Католицьку Церкву в її євангелізаційній місії через пропагування таких чеснот, як милосердя, єдність, братерство та патріотизм, а також підтримка католицьких родинних цінностей.

 

Завдяки зусиллям отця Майкла МакҐивні, вікарія церкви Святої Марії в Нью-Хейвені та деяким з його парафіян, законодавчі збори штату Коннектикут 29 березня 1882 року офіційно затвердили Лицарів Колумба на користь суспільству. Спільнота вірна своїм основоположним принципам милосердя, єдності і братерства.

Лицарі були створені для надання фінансової допомоги членам та їх сім’ям. Часто взаємна допомога виражається у підтримці хворих, інвалідів та нужденних членів та їх сімей. Соціальна та інтелектуальна єдність допомагає лицарям та їх сім’ям зокрема в області освіти, благодійно, релігійно, у соціальному забезпеченні, допомога жертвам війни.

Історія ордену показує, як очікування отця Майкла МакҐивні процес беатифікації якого розслідується у Ватикані, зродило те, що стало найбільшим в католицькому світі товариством братньої допомоги. Орден допоміг сім`ям в отриманні економічного забезпечення і стабільності шляхом страхування життя, пенсійного фонду та довгострокова програма догляду і сприяв поширенню служіння для спільноти в усьому світі.

Кількість Лицарів Колумба виросла від декількох членів одної ради до більш ніж 14000 рад та 1800000 членів по всій території Сполучених Штатів, Канади, Філіппін, Мексики, Польщі, Домініканської Республіки, Пуерто-Ріко, Панамі, на Багамських островах, Віргінських островів Куба, Гватемала, Гуам, Сайпан, Литви, України та Південної Кореї.

Наші принципи

Всі добрі справи ми робимо, згідно наших чотирьох основних принципів:

Наша структура

Управління Верховна Рада

Міжнародна штаб-квартира Лицарів Колумба знаходится в Нью-Хейвені, штат Коннектикут. Під керівництвом Верховного Лицаря, головного виконавчого директора лицарів, офіс надає адміністративну підтримку і керує більше ніж 14000 місцевими одиницями.

Юрисдикція

Верховна Рада має більш ніж 75 обласних рад, які координують регіональні заходів згідно з принципами Ордену.

Райони

Кожен обласна рада ділиться на райони - угрупування кількох місцевих рад.

Місцеві Ради

Місцеві ради є основною одиницею лицарів. Більшість з них засновані на парафіях, хоча деякі мають свої власні приміщення на території парафії. Кожна місцева рада працює, щоб зарадити потребами своєї спільноти відповідно до принципів Ордена.

Страхові агенти

У кожній раді призначається довірений страховий агент, який є Лицарем, і чия робота полягає в наданні кваліфікованої фінансової підтримки, яка зарадить потребам сімей членів організації.

Благодійність - "Возлюби ближнього свого, як самого себе". Наша католицька віра вчить нас Членів Лицарів Колумба проявляти любов до своїх ближніх жертвуючи їжу для місцевим їдалень і продовольчих складів, працею волонтера, духовною та матеріальною допомогою матерям, які жертвують життя для своїх дітей. Лицарі визнають, що наша місія, і наша віра в Бога, спонукує нас діяти. Немає кращого способу випробувати любов і співчуття, ніж допомагати нужденним, - виклик на який ми відповідаємо кожен день.

Єдність - Ніхто з нас так добрий, як всі ми разом. Члени Лицарів Колумба всі знають, що - разом - ми можемо зробити набагато більше, ніж кожен з нас може окремо. Таким чином, ми єднаємось ... і підтримуємо один одного. Це не означає, що ми завжди згідні, або що ніколи не маємо різниця в думках. Це означає, що - як Лицар Колумба - ти можеш розраховувати на допомогу і підтримку твого брата Лицаря, коли ви працюєте для покращення життя у своїй парафії та громаді.

Братство - Всечесний Майкл МакҐивні заснував Лицарів Колумба, щоб вони в значній мірі, допомагали вдовам і маленьким дітям, які залишилися без батька сім`ї. Програма страхування Ордена продовжує робити це сьогодні, так само як і окремі лицарі, які торік посвятили більше 10 мільйонів годин свого часу, для допомоги хворим, інвалідам та членам їх сімей. У спільноті Лицарів Колумба, ми пильнуємо і піклуємось один про одного.

Патріотизм - Члени Лицарів Колумба, будь то американці, канадці, мексиканці, кубинці, філіппінці, поляки або українці – це патріотичні громадяни. Ми пишаємося нашою відданістю Богу і країні, і покладаємося на Бога і країну. Будь то в громадській або особистій сфері життя, лицарі нагадують світові, що католики підтримують свої народи і є патріотами та громадянами своєї країни.

 

Лицарі Колумба в Україні:

Процес започаткування в Україні організації «Лицарі Колумба» був розпочатий попереднім Главою УГКЦ, Блаженнішим Любомиром кардиналом (Гузаром), який в серпні 2005 року, під час 123-ї Верховної конвенції «Лицарів Колумба», що відбувалася в Чикаго, США, запросив лицарів прибути в Україну. Ця ініціатива була пізніше підтримана Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом і Митрополитом Мечиславом Мокшицьким з боку Римо-Католицької Церкви в Україні.

 

https://www.facebook.com/groups/kofclviv/

 

Офіційний сайт:

http://www.kofc.org

Knights of Columbus Headquarters

1 Columbus Plaza

New Haven, CT 06510

(203) 752-4000

Customer Service for Insurance Inquiries

(800) 380-9995

Лицарі Колумба Львівських Рад привітали архиєпископа Мечислава Мокшицького із 10 річницею митрополичого служіння

: 113 2018-11-29 16:16:08

26 листопада Лицарі Колумба Львівських Рад взяли участь в урочистій Літургії з нагоди 10-ї  річниці введення на митрополичий престіл архиєпископа Мечислава Мокшицького,  яка відбулась у Львівському митрополичому Архикатедральному Соборі Успіння Пресвятої Богородиці.


Архиєпископ Мечислав Мокшицький подякував Лицарям Колумба за підтримку народу України

: 700 2018-08-09 14:26:08

Розпочалася 136 Найвища Конвенція Лицарів Колумба. Вперше Україну визначили окремим територіальним регіоном діяльності організації.


Лицарі Колумба в Україні удостоєні нагороди «Найвищі досягнення» (Pinnacle Award) – найпочеснішої нагороди серед 75 юрисдикцій у всьому світі

: 312 2018-07-12 20:07:39

Про це йдеться в листі старшого віце-президента Департаменту членства та братерської місії Найвищої Ради Лицарів Колумба Марка МакМюллена на адресу Територіального делегата в Україні бр. Богдана Коваліва:


ІІІ Всеукраїнський З’їзд Лицарів Колумба у Кам’янці – Подільському

: 300 2018-05-14 09:50:36

11-13 травня відбувався ІІІ Всеукраїнський З’їзд Лицарів Колумба у славетному місті Кам’янці - Подільському.


Зустріч з представниками Лицарів Колумба із Польщі у Митрополичій Курії

: 720 2018-04-13 16:18:26

12 квітня, у митрополичій Курії РКЦ архієпископ Мечислав Мокшицький зустрівся із представниками Лицарів Колумба, котрі прибули з Польщі


Архієпископ Мечислав Мокшицький відвідав головну садибу Лицарів Колумба

: 905 2018-03-16 13:39:57

Перебуваючи з душпастирським візитом в архідієцезії Гартфорд (США), архієпископ Мечислав Мокшицький, 15 березня відвідав головну садибу Лицарів Колумба у Ню Гавен. Архієпископ також зустрівся з Верховним Лицарем Карлом Андерсоном котрому подякував за служіння Лицарів Колумба в Україні.


Різдвяна зустріч Архієпископа Мечислава Мокшицького з Лицарями Колумба

: 853 2017-12-30 18:20:45

29 грудня у Львові відбулася щорічна зустріч Архієпископа Мечислава Мокшицького з Лицарями Колумба, котрі разом зі своїми капеланами прибули з теренів Львівської Архідієцезії та Кам’янець-Подільської Дієцезії. У храмі Матері Божої Громничної Митрополит Львівський очолив св. Месу та виголосив проповідь.


Єпископ Едвард Кава до Лицарів Колумба: "У нашому суспільстві є потреба - відродити тотожність, гідність і лицарство мужчини»

: 1098 2017-11-13 11:51:57

11-12 листопада у Санктуарії Матері Божої Бердичівської відбулось Всеукраїнське паломництво Лицарів Колумба, в якому взяли участь понад 70 делегатів з усієї України, представники Римо-Католицької Церкви та Греко-Католицької Церкви. Зокрема, зі Львова, Києва, Івано-Франківська, Тернополя, Хмельницького, Запоріжжя, Золочева, Гнівані та інших осередків.


Засновано Раду Лицарів Колумба у Винниках

: 960 2017-10-09 15:00:25

08 жовтня 2017 року, при Санктуарії Матері Божої Винниківської у м. Винники було створено ще одну Раду Лицарів Колумба.


У Києві відбувся ІІ Всеукраїнський З`їзд Лицарів Колумба

: 1378 2017-06-18 10:31:19

17 червня 2017 року в прокатедральному соборі святого Олександра була відправлена Архієрейська Божественна літургія, присвячена Другому Всеукраїнського З’їзду Лицарів Колумба. Літургію звершував митрополит Львівський, архієпископ Мечислав Мокшицький. Присутні були Великі Лицарі, їх заступники та Капелани рад з усієї країни (РКЦ та УГКЦ), лицарі з родинами.


Відпочинок Дитячого Домашнього Хоспісу в Брюховичах

: 1261 2017-06-08 09:16:17

Вже втретє Фонду «Даймо Надію» вдалося організувати виїзд Дитячого Домашнього Хоспісу. В понеділок 5 червня відбулись перші з 5-денного циклу зустрічі для батьків та дітей хворих на мяземо-спінальну атрофію, котрими опікуються Фонд


Зустріч Архієпископа Мечислава Мокшицького з Лицарями Колумба

: 837 2016-12-31 16:32:57

30 грудня 2016 року відбулась щорічна зустріч митрополита львівсткого архієпископа Мечислава Мокшицького, з Лицарями Колумба. На зустріч завітали представники з Хмельницького, Гнівані (Вінницька обл.), Самбора, Крисович та Львова.


Нову Раду Лицарів Колумба створили у Гнівані

: 771 2016-10-25 19:56:55

У неділю, 23 жовтня, у парафії св. Йосифа у м. Гнівань відбулося урочисте створення Ради Ордену Лицарів Колумба. До Ордену прийняли 30 чоловіків, троє з них це священики, які стануть капеланами Ради, серед них о. Микола Мишовський. Отець Анатолій Білоус, капелан Ради ім. св. Шарбеля Ордену Лицарів Колумба з м. Хмельницького прокоментував цю подію:


Провідник Лицарів Колумба закликав докладати зусиль, щоб християни Близького Сходу не були громадянами другого гатунку

: 818 2016-09-14 09:15:48

Наступна президентська Адміністрація США має докласти зусиль, щоб близькосхідні християни не були людьми другого гатунку на своїй батьківщині, заявив верховний лицар Лицарів Колумба Карл Андерсон, виступаючи на Національній Конвенції Адвокатів 2016, присвяченій питанню переслідуваних християн на Близькому Сході, повідомляє CNA.

 


Зустріч делегації Лицарів Колумба з України з Верховним Лицарем Карлом Андерсоном

: 588 2016-08-05 12:27:58

В днях від 1 по 5 серпня у Торонто проходила 134 Найвища Конвенція Лицарів Колумба, в якій окрім лицарів з України брав участь Митрополит Львівський Архієпископ Мечислав Мокшицький.


Архієпископ Мечислав Мокшицький бере участь у 134 Найвищій Конвенції Лицарів Колумба в Торонто.

: 960 2016-08-03 18:54:39

В днях від 1 по 5 серпня у Торонто відбувається 134 Найвища Конвенця Лицарів Колумба, в якій окрім лицарів з України бере участь Митрополит Львівський Архієпископ Мечислав Мокшицький.

 


Урочиста Свята Меса у Львівській Катедрі для Лицарів Колумба, яку очолить Архієпископ Мечислав Мокшицький

: 1948 2016-05-20 14:26:14

Завтра о 10:00 в Архікатедральній базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії, Ахієпископ Мечислав Мокшицький очолить Святу Месу для учасників Всеукраїнського З`їзду Лицарів Колумба під час якої буде висвячено нових священиків для нашої Архідієцезії.


Міжнародна медична конференція у Митрополичій Курії

: 2376 2016-05-08 11:44:40

З благословення Архієпископа Мечислава Мокшицького 6 травня у Митрополичій Курії відбулася І Міжнародна конференція з питань ампутації кінцівок, протезування та реабілітації хворих. Вступним словом її відкрив заступник голови Благодійної Організації «Українська Рада Лицарів Колумба» Юрій Малецький.


Міжнародна Конференція про ампутацію кінцівок, протезування та реабілітацію пацієнтів

: 1251 2016-05-05 12:28:18

6 травня 2016 р. о 10.00 у Львівській Митрополичій Курії РКЦ в Україні (вул. Винниченка, 32) розпочнеться Перша Міжнародна конференція з питань ампутації кінцівок, протезування та реабілітації хворих. З вітальним словом до її учасників звернуться Голова Конференції Єпископату РКЦ в Україні Архієпископ-Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький і заступник голови Благодійної Організації «Українська Рада Лицарів Колумба» Юрій Малецький.

 


VI Крайова Конвенція Лицарів Колумба в Ломжі (Польща).

: 1857 2016-04-24 12:28:48

Під гаслом “Родина школою милосердя”, 22-23 квітня у Ломжі (Польща) відбулася VI Крайова Конвенція Лицарів Колумба. Вона була підсумком всієї попередньої діяльності Ордену і визначенням напрямків діяльності на найближче майбутнє. Участь у цій події взяли делегати з дружинами з 88 лицарських рад з усієї Польщі, Капелани Локальних Рад та представники з Європи та США.


Урочистість Воскресіння Христового в Митрополичій Базиліці

: 2735 2016-03-28 17:33:09

«Ми також не є байдужими до факту Божого Воскресіння, тому у Великодній ранок всім довкола сповіщаємо, що Христос Воскрес, а ми є Його свідками. Можемо лише поставити собі запитання: якими свідками?» - сказав Архієпископ Мечислав Мокшицький під час Великодньої Святої Меси, що розпочалася після Резурекційної процесії з Пресвятими Дарами довкола Митрополичої Базиліки, яку також очолив львівський митрополит.


Оплаткова зустріч Лицарів Колумба з архієпископом М. Мокшицьким у Митрополичій Курії

: 3996 2016-01-30 23:55:48

Святою Месою у каплиці Митрополичої Курії розпочалася щорічна різдвяна зустріч Лицарів Колумба з Митрополитом Львівським архієпископом М. Мокшицьким.  

Євхаристію разом з архієпископом співслужили, секретар митрополита о. Андрій Легович та о. Владислав Бішко, директор дому прочанина бл. Якова Стрепи, котрий теж належить до спільноти Лицарів Колумба.