Lwów-Św. Maria Magdalena

św. Marii Magdaleny


Publikacje

Godziny nabożeństw:

09.00 (pl) 10.30 (pl) 12.30 (ua)

08.00

08.00

08.00

08.00, Nabożeństwo do NMP Częstochowskiej

Informacja ogólna

Miejscowość Lwów-Św. Maria Magdalena
Parafia św. Marii Magdaleny
Obsługują księża z Lwów-Św. Maria Magdalena
Dekanat Dekanat Lwów
Proboszcz o. Paweł TOMYS
województwo Lwowskie
rejon Lwów
ulica S. Bandery 8
telefon +38(032)2329653
Email: parafiamm@gmail.com
www: http://mariamagdalena.lviv.ua

Historia parafii:

Rok erygowania parafii 1763
Zbudowanie kościoła 1758
Rok konsekracji 1758
Odpust I
22 lipca
Nazwa parafii wg statutów
РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ СВЯТОЇ МАРІЇ МАГДАЛЕНИ (РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА РКЦ СВ. М. МАГДАЛЕНИ)
wspólnoty
Żywy Różaniec, ministranci
Domy zakonne
Zgromadzenie Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi (honoratki), Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi
wizytacja kanoniczna
2014 - bp Leon MAŁY
wizytacja dziekańska 2014 - ks. Jan NIKIEL
Misja
Księga chrztów
2001
Księga bierzmowanych
2003
Księga ślubów
2002
Księga pogrzebów
2002

Proboszcz/Administrator

Wikariusze

Inni kapłani

Terytorium parafii

Awiacijna, Ahabek-Zade (Bakyńska boczna), Aeroport - Lotnisko, Ajwazowskoho - Droga Wulecka, Ałmazna, Anharna - Hangarowa, Anhełowycza - Stroha Jakuba (Newskoho Oleksandra), Antonowycza (Stalingradskoji Bytwy) - Zadwórzańska (Sadownicka), Apostoła Danyła (Kantemyriwska), Arkasa - Morska, Architektorska - Zachariewicza, Babija (Rybałky, stare zabudowania), Bahrianoho - Olechowskiego (Hórskoji), Bakyńska - Orszańska (Neugebauera), Bałtijska - Bałtycka, Bandery Stepana - Sapiehy Leona (Myru), Bandriwskoho (Awtozawodska), Barwinok – Pod Stoczkiem, Basztanna (Lubińska boczna), Bencala (Krasnodarska boczna), Biblioteczna - Baworowskich (Ujejskiego), Biłyńskoho (Morska boczna), Biłohorszcza (Nowopowitriana), Błażkewycz (Prokatna), Boberskoho (Czekalina) - Tatar-Trześniewskiego (Za Rogatką), Bohuna - Chodkiewicza, Bodnarska, Boj-Żełeńskoho - Abrahamowiczów (Czysta), Bojkiwska - Krusznik, Bojczuka (Szuchowa), Bołbaczana (Rozriadna), Bortniańskoho - Świętokrzyska (27-go lipca), Botaniczna, Botiewa - Składowa, Botkina, Bratiw Kłymowych – Białohorska boczna (Estońskyj prowułok), Brusniwska - Białohorska, Briułłowa - Łąckiego, Wahonna - Wagonowa, Wasylkiwskoho - Anczewskich, Wedela (Mazura) - Zakładowa boczna (Lachowycza), Wełyczka Samijła - Główna (Czerwonokozacza), Werbyckoho - Chrzanowskiej (Darhomyżskoho), Wernyhory, Weczirnia - Młockiego, Wyhowskoho - Pusta (Tereszkowoji), Wygoda, Wynohradna, Wiwsiana - Owsiana, Widkryta - Otwarta, Wijtowycza - Domsa (Czerwonofłotska), Wilchowa - Olchowa, Witowskoho - Pełczyńska (Dzerżyńskoho), Witriana, Wołodymyra Welykoho - Zakładowa (Artema), Wola (Dzieślewskiego), Hajworońskoho - Białołęcka (Prymakowa), Gajowa, Hajowskoji, Hankewycza (Drużynna), Hancowa (Rejsowa), Harmatija – Parafialna boczna (Kachowska boczna), Haszeka (Broniowa), Hwardijska - Kadecka nr. parzyste, Heroiw UPA – Lwowskich Dzieci (Turgieniewa), Heca (Entuziastiw), Hiacyntowa, Gipsowa (Brestska), Hirnyka (Wahonna boczna), Hłyboka - Głęboka (Czekistiw), Hnizdowskoho (Łewandiwska, Żdanowa), Hodowancia (Mostowa boczna), Hołowatoho (Zajaczkiwskoho), Hołowackoho - Głowackiego B., Hołubyna - Gołębia, Hołubowycza - Niemcewicza (Swerdłowa), Horbaczewśkoho - Issakowicza (Kryłowa), Hordyńskych - Norwida (Ałtajska), Horodocka - Gródecka (1-go Maja) od nr. 85, od nr. 48, Gorskoji - Kubasiewicza (Miuśka), Hrabianky (Czerepanowych), Hreczana - Gryczana, Hrużyńska - Głogowskiego, Grunwaldzka, Huszałewycza - Prowiantowa, Dagestańska, Dalnia - Cudnowska, Dwircewa Płoszcza - Pl. Wilsona (Wokzalna), Dekarta - Dekerta, Demniańska – Justlacówka (Chutoriwska), Dżerelna - Żródlana i Albinowska, Diduszka - Komisarska, Dozwilna, Dorobok - Dorobek (Piastów), Doroszenka – Sykstuska i Obrony Lwowa (Żowtnewa) od nr. 66, od nr. 67, Draj-Chmary – Żeromskiego boczna (Uryckoho boczna), Drohobycka - Rokitniańska, Dubniwska - Mołotkowska (Dubeńska), Duczymińskoji (Polarna), Eminesku (Besarabska), Estońska - Błonia Janowskie (Biłohorska), Jewskoho (Syhniwka boczna), Jefremowa (Marksa) - Mączyńskiego (Murarska), Żemczużnykowa (Kulibina boczna), Żytnia, Żytomyrska - Kniaziewicza, Żukowskoho - Cieplaka, Żurawłyna, Zabołotiwska - Torunia, Zahorodnia - Zagroda, Zaliznyczna - Pierackiego (Na Błonie), Zalizniaka - Dunin-Borkowskich, Zasiadka (Płechanowa) - Skibińskiego (Szczytowa), Zatyszna - Zaciszna, Zacharijewycza - Grosswajera (Derżawina), Zbyralna, Zwiazkowa - Łącznikowa, Zdorowia - Zdrowie, Zemłerobna, Zerowa - Żeromskiego (Uryckoho), Zygzak (Działowa), Zymnowidska (Reaktywna), Zoriana - Sas-Zubrzyckiego, Kawkazka - Miecznika, Kahancia - Żwirki (Nesterowa), Kałnyszewskoho (Chabariwska), Kameniariw - Kleinowska, Kaminna - Kamienna, Kaniwska - Kaniowska, Karadżycza – Wolaka (Zorge), Karpyńca - Kosynierska (Sołdatska), Karpińskiego, Kasteliwka - Lisa-Kuli (Matrosowa), Kachowska - Parafialna, Kwitky-Osnowianenka - Częstochowska, Kwitnewa - Czwartaków, Keramiczna - Lipniki (Honczarska), Kyjiwska - Na Bajkach, Kyszyniwska, Kniahyni Olhy - Iwaszkiewicza i Droga Wulecka (Bożenka), Kobyłyci (Kostyczewa), Kobylańskoji - Św. Marka, Kobryńskoji (Makarowa), Kowałewa - Okrętowa (Korabelna), Kokorudza - Modrzejewskiej (Osypenko), Kolberga - Św. Marii Magdaleny (Czajkinoji), Komaryńcia - Dylewskich (Minina), Komarowa - Kasprowicza (Kontaktna), Kondratiuka - Folwarczna (Dworowa), Konduktorska, Konowalcia – 29 Listopada (Engelsa), Konotopska - Boremelska, Koniuszynna, Kooperatywna - Spółdzielcza, Kopacza - Bitschana (Sułymy boczna), Kopernika od nr. 48, od nr. 27, Kopystyńskoho - Mokłowskiego (Bestużewa), Korotka - Krótka, Korsuńska – Berestecka (Lerucka), Koriacka – Orląt Lwowskich, Kosyńskoho, Kotka - Olszynki (Hrozneńska), Kotlarewskoho - Nabielaka, Koczeharska - Podkolejowa, Krawczenko - Cerkiewna (Kłary Cetkin), Kremenecka - Jelinka Edwarda (Bandurskiego), Kryczewskoho - Radzymińska (Marharynowa boczna), Kropywnyćkoho Płoszcza – Pl. Bilczewskiego, Kruhowa, Kuznewycza (8 Bereznia) - Nowakowskiego (Miejska), Kuzniariwka - Koźniarówka, Kułykiwska - Chłopickiego, Kulparkiwska - Obrońców Lwowa i Kulparkowska droga, Kulczyckoji, Kurmanowycza (Czapajewa), Ławriwskoho (Nowopowitrianyj prow.), Łazarenka - Battaglii (Hajdara), Łastiwiacza - Jaskółcza, Łewandiwska - Idzikowskiego (Noworosijska) nr 1, nr. 2-14, Lewandiwskyj Park, Łewyńskoho (Tudora) - Reymonta (Sodowa), Stepaniwny - Kordeckiego (Leninhradska), Ływarna, Łypnewa Płoszcza - Pl. Unii Brzeskiej, Łystowa - Haydera, Łystopadowoho Czynu - Mickiewicza nieparzyste od nr. 7, Likuwalna - Wilusza, Liska - Liskiego, Liszczynowa (Iwowa), Łowecka - Łowiecka (Bema), Łukasza - Widok (Berezina), Łukycza (Hurtkowa), Łucka – Leopolskiego (Błotna), Łuckoho - Koszarowa (Awrory), Lubińska - Droga Lubieńska (Peremohy prosp.), Lutnewa – Martynowska (Dudzińskich), Magazynowa, Majiwskoho (Botkina boczna), Makoweja - Podchorążych (Kowpaka), Maksymowycza (Juwiłejna), Małyckoji (Armawirska), Marka Wowczka, Matejki, Macijewycza - Steca kapitana (Ałeluchina), Maszynistiw, Medwedećkoho - Orła (Kołkiwska), Melnyka - Szymonowiczów (Czerniachowskoho), Meretyna - Józefata (Pionerska), Metrołohiczna - Fleszara (Strzała), Myła - Miła, Myrna - Mierna, Mysływska – Łowczówek (Kustanowicza), Mytropołyta Andreja - Św. Teresy (Newśkoho), Michnowskych Bratiw - Leszczyńskiego Króla (Moskowska), Mołdawska - Zbożył-Mireckiego, Morozenka - Dęmbińskiego, Morszyńska - Krzyżowa, Mostowa, Motorna - Silnikowa, Muzyky (Kulibina), Mundiak (Nowosilna), Na Czwertiach - Na Ćwierciach, Nahirnych (Serżańska) - Igańska (Stachiewicza), Narodna - Ludowa, Nasinna (Lubińska boczna), Naukowa, Newełyka - Podkomorska, Nemyriwska - Błonna, Neczaja, Neczuja-Łewyćkoho - Lenartowicza, Nyzynna - Bagnista, Nowakiwskoho - Ziemiałkowskiego, Nowyj Swit - Nowy Świat (Demokratyczna), Odeska - Boczkowskiego, Orzeszko - Orzeszkowej, Ozarkewycza - Skargi Piotra (Pyrohowa), Ozerna, Okołyczna - Prądzyńskiego, Okrużna (Duchnowycza) - Smulikowskiego (Okrężna), Ołesnyckoho - Bastyra (Bahryckoho), Ołeszkiwska - Starościńska (Hromadiańska), Opilskoho - Zbaraska (Smołeńska), Orelska - Wojewódzka (Rajonna), Ostrohradskych - Małachowskiego (Pożarskoho), Paporotna, Paradżanowa (Palmowa), Paraszczuka - Sułkowskiego (Kaczyńska), Parowozna - Parowozowa, Pasternaka - Raszyńska (Leskowa), Patona (Czerwonokazacza) – Parku Lotniczego (Główna), Peremyska - Chrobrego (Tołbuchina), Perowa -Kasztelańska, Persenkówka (Ipodromna) do nr. 46, do nr. 17, Perfeckoho - Zakładowa boczna (Artema boczna), Petlury (Rybałka), Piwniczna, Podgajecka, Piddubnogo - Zajączkowskiego (Kułykiwska boczna), Pidlisna - Podleśna, Pidmiśka - Podmiejska, Pidstryhacza (Fizyczna), Piłotów, Płanerna - Szybowcowa, Powitriana - Lotnicza, Powstańska - Ostrołęcka (Kurska), Politechniczna - Śniadeckich, Poliszczuka - Kętrzyńskiego (Kornijczuka), Połtawy - Warecka (Striłoczna), Popereczna - Poprzeczna, Porochowa - Prochowni, Potebni, Pochyła, Pryrodna - Bartusówna, Propełerna - Śmigowa, Prosta, Profesorska - Nikorowicza, Ptaszyna - Ptasia (Ptycza), Puluja (Ordżonikidze), Pustomytiwska - Ślepowron-Kamińskiego, Pszeniczna, Piaseckoho (Rulowa), Piatyj Park, Rankowa - Śniadowskiego, Rewuckoho - Żeglarska (Matroska), Rylejewa - Badenich, Riwna - Równa, Riwneńska (Roweńska), Robitnycza - Robotnicza, Roksolany (Horiełowa), Romanyckoho - Malczewskiego (Wołkowa), Rubczaka (Surkowa), Rudneńska - Biłohorska, Rudnyckoho - Grochowska (Partyzańska), Rusowych - Wiśniowieckich (Szczorsa), Riasziwska (Rzeszowska), w. Sokilnyky, w. Sołonka, Sadowa - Toczyńskiego, Samarska (Rajonna boczna), Sambirska (Łucka boczna), Sanitarna, Sarneńska - Wysockiego, Sariana - Rahozy (Stepaniana), Sacharowa - Wulecka i Korso Wuleckie (Suworowa), Swiatoho Jura - Pl. Św. Jura (Chmelnyćkoho B. Pł.), Selskych - Janowskiego Kajetana (Bojczenka), Semyradskoho - Siemiradzkiego, Sieczenowa - Szumlańskich, Syhnalna - Sygnałowa, Syhniwka - Sygniówka Wielka, Symonenka (Radianskoji Konstytutciji), Syniawskoho (Czukotska), Simowycza - Chłapowskiego (Panfiłowa), Sirka, Sirczana, Skisna - Ukośna, Sknyliwska, Sknyliwskyj 1. Prowułok, Sknyliwskyj 2. Prowułok, Sknyliwskyj 3. Prowułok, Sknyliwskyj 4. Prowułok, Sknyliwskyj 5. Prowułok, Sknyliwskyj 6. Prowułok, Sknyliwskyj 7. Prowułok, Sknyliwskyj 8. Prowułok, Sknyliwskyj 9. Prowułok, Sknyliwskyj 10. Prowułok, Sknyliwskyj Park, Skoryny (Fedorenka), Skromna (Senatorska), Słastiona (Nyzynna boczna), Słowiańska, Slusarska, Smal-Stoćkoho - Bilińskich (Bielińskoho), Smetany - Wawerska, Smiływych - Wiarusów, Smotryckoho (Czerwonoarmijska), Sokilnycka (Sokolnycka), Sołowjina, Sołomianka (Osetyńska), Soniaczna, Sorochteja – Świętokrzyska boczna (27-go Łypnia boczna), Spokijna - Spokojna, Społuczna, Stadnykiw (Nowopowitrianyj prow.) Stancijna (Chołodnowidkiwska boczna), Stancja Sknyliw – Stacja Skniłów, Staryckoho - Okólskiego, Starodubska - Barska (Czeluskinciw), Storożenka - Rycerska, Stryjska od nr. 48, od nr. 45, Subotiwska, Sułymy – Obrony Dworca, Sucha (Kuziakina), Suszka (Kołektywna), Siajwo - Kułakowskiego (Kłenowa), Tallińska - Białohorska, Temnyckych - Dorobek, Terłeckoho - Torowa, Ternowa, Techniczna - Technicka, Tymoszenkiw Bratiw - Śliwińskiego (Stanisławskoho), Tisna - Ciasna, Tobiłewycza - Działyńskich, Treszczakiwskoho (Aparatna), Trołejbusna, Truskawecka (Wesełowa), Trusza - Obwodowa (Jesienina), Tiulpanowa, Udarna, Urożajna - Dożynkowa, Ustyjanowycza - Ujejskiego, Fabryczna Płoszcza – Pl. Fabryczny, Fedkowycza - Kętrzyńskiego, Flinty (Zbiżżewa), Chołodnojarska (Nowosoniaczna), Chorobrych - Walecznych, Chortycka, Chotyńska - Chocimska, Chudożnia - Św. Jana z Dukli, Chutoriwka - Justglandówka do nr. 8, do nr. 55, Cegelskoho - Sowińskiego (Koszowoho), Centralnyj projizd, Cereteli - Korab-Kolbuszewskiego (Rewolucioneriw), Czaharnykowa - Zagajnik, Czerwona – Nałęcz-Skałkowskiego, Czerniwecka – Focha aleja (Wokzalna), Czeczeta - Wigury (Łewanewskoho), Czyżewskoho - Związkowa (Profspiłkowa), Czykałenka (Parałelna), Czołowskoho - Czachowskiego (Deżniewa), Czuwaska, Czuprynky - Potockiego (Puszkina), Szaranewycza - Traugutta (Murmańska), Szaszkewycza Pł. – Kotlarewskiego Pl. (Melnyczuka), Szewczenka - Janowska od nr. 9 do nr. 115, Szeptyckich (Kirowa), Szeroka (Błękitnej Armii), Szkriblakiw (Buturlina), Szumskoho - Skszyneckiego (Krasnodońska), Szczekawycka - Wandy, Szczyrecka (Produktywna), Junakiwa - Langiewicza (Artyłerijska), Jawornyckoho (Tymoszenka), Janewa - Zakładowa (Artema) nr. 102-108, Japońska (Chasańska), Jarosława Mudroho - Bema nieparzyste nr., Jasna.

informacja

Публікації


Parafia św. Marii Magdaleny we Lwowie świętowała odpust ku czci swojej patronki

: 475 2018-07-26 12:55

22 lipca parafia św. Marii Magdaleny we Lwowie świętowała odpust ku czci swojej patronki. Podczas uroczystości, która zgromadziła kilku księży z dekanatu oraz wielu parafian i gości, świętowano też jubileusz 25-lecia kapłaństwa o. Marka Rostkowskiego, miejscowego duszpasterza.


Uroczystość Bożego Ciała i procesja we Lwowie

: 2673 2018-06-03 16:47

03 czerwca, z okazji Uroczystości Bożego Ciała, którą obchodzimy od niedawna na Ukrainie w niedzielę, o 11.00 Mszy świętej w Bazylice Metropolitalnej we Lwowie na zaproszenie abp Mieczysława Mokrzyckiego przewodniczył bp Piotr Libera z Płocka. Biskup Piotr wygłosił kazanie, a po Mszy świętej z abp Mieczysławem Mokrzyckim oraz biskupem pomocniczym Leonem Małym poprowadzili uroczystą procesję ulicami miasta.


Sakrament bierzmowania w parafii św. Marii Magdaleny we Lwowie

: 487 2018-05-22 10:33

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, abp Mieczysław Mokrzycki udzielił sakramentu bierzmowania parafianom parafii św. Marii Magdaleny we Lwowie. Sakrament przyjęło sześć osób. 


Abp M. Mokrzycki poprowadził procesję Bożego Ciała we Lwowie

: 3412 2016-05-29 22:46

Pięknym świadectwem naszej wiary nazwał metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki kilkutysięczną procesję Bożego Ciała, która 29 maja przeszła ulicami Lwowa. "Często nie tylko tutaj, ale w całej naszej archidiecezji i na Ukrainie mówi się, że Kościół łaciński wymiera" powiedział po zakończeniu procesji. Dodał, że "wieści te dochodzą też do Watykanu i np. chciano już zlikwidować diecezję łucką". Ale nie dajmy się, bo to nieprawda" - zaapelował do duchowieństwa i wiernych metropolita lwowski.


Komunikat dyrektora WDO z okazji Uroczystości Bożego Ciała

: 11491 2016-05-20 13:22

Czcigodni Kapłani!
Drogie Osoby Życia Konsekrowanego!
Umiłowani Bracia i Siostry!


Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku przypada w niedzielę 29 maja 2016 roku. W Kościele Katolickim jest ona okazją do przyznania się do wiary wobec całego świata.

 



z powrotem